Czujnik pola elektromagnetycznego

Czujnik 5G – co możemy nim mierzyć?

Czujnik 5G czyli czujnik pola elektromagnetycznego umożliwiający pomiar wysokich częstotliwości pozwoli nam na zmierzenie natężenia pola elektromagnetycznego urządzeń elektrycznych, stacji trafo, linii napowietrznych i podziemnych. Miernik zmierzy także promieniowanie mikrofalowe czyli promieniowanie sieci radiowych, radarów, telefonów komórkowych, nadajników telewizyjnych i telekomunikacyjnych.

Pole elektromagnetyczne

Pole elektromagnetyczne to układ dwóch pól – elektrycznego i magnetycznego. Oba te pola są ze sobą związane. Wszystkie organizmy żyjące na ziemi, zarówno ludzie jak i zwierzęta, podlegają działaniu ziemskiego pola magnetycznego. Niektórzy badacze udowadniają, że silne pole magnetyczne ma wpływ na ludzki układ nerwowy przejawiający się opóźnieniem czasu reakcji. U roślin silne pole magnetyczne powoduje kurczenie się komórek, a także zmiany w błonach komórkowych. Działanie pola elektromagnetycznego na organizm ludzki nie zostało jednoznacznie zbadane. Niektórzy rozróżniają „sztuczne” i „naturalne” pole elektromagnetyczne. Sztuczne pole elektromagnetyczne, określane jest też jako elektrosmog. Przez wiele osób elektrosmog jest podawany jako przyczyna szczególnych zabużeń w funkcjonowaniu ludzkiego układu nerwowego. Temat ten budzi wiele kontrowersji i wymaga dalszych badań. Kontrowersje dotyczące wpływu promieniowania 5G i pola EM na ludzi powodują, że wprowadzanie sieci 5G w Europie odbywa się wolniej niż było to poczatkowo planowane w związku z protestami ludzi mieszkających w pobliżu nadajników 5G.

Jaki miernik pola elektromagnetycznego wybrać?

Jakie urządzenie do pomiaru pola elektromagnetycznego zakupić? Możemy zakupić proste i tanie urządzenie (koszt około 100 zł), ale pomiary nim wykonane nie będą wiarygodne (często są to wartości losowe lub sztucznie zaniżane). Tani czujnik pola elektromagnetycznego na pewno nie będzie mierzył wyższych częstotliwości dedykowanych na przykład dla sieci 5G. Dlatego dużo lepszym pomysłem jest zakup urządzenia profesjonalnego takiego jak mierniki firmy Alphalab, na przykład model TriField TF2. Jest to czujnik pola elektromagnetycznego o szerokim zakresie pomiarowym. Możemy sprawdzić nim pole elektromagnetycznego zarówno routerów WiFi, urządzeń RTV, jak i sieci telefonii komórkowej (3G, 4G, 5G, HSDPA, LTE i innych). Profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego TriField zapewnia szybki i wiarygodny odczyt co potwierdzają liczne pozytywne opinie w mediach społecznościowych. Jest to najpopularniejszy miernik pola elektromagnetycznego i czujnik 5G.