Co warto wiedzieć o sieci 5G?

Technologia 5G przez wielu uznawana jest za wielką rewolucję w świecie łączności bezprzewodowej. Czy jednak na pewno nowość ta zmieni świat cyfrowy na lepsze?

Czym jest sieć 5G?
Sieć 5G jest już piąta generacją ruchomych sieci telekomunikacyjnych, stanowiąca jedną ze składowych ciągle ewoluującej sieci LTE (tak zwanej sieci czwartej generacji). Z założenia sieć 5G ma posiadać zdecydowanie wyższą transmisję danych, a także liczny połączeń, co ma nie tylko ułatwić nowoczesnemu społeczeństwu korzystanie z systemów bezprzewodowej telekomunikacji, ale również być stanowić pewnego rodzaju wstęp do przyszłych innowacji.
Warto przy tym wspomnieć o tym, że do nadawania/ odbierania głosu praz danych sieć 5G wykorzystuje energię częstotliwości radiowych (RF) – to właśnie dzięki nim łączność w miejscach zamieszkania oraz przebywania ludzi jest doskonała.

W jaki sposób cyberprzestępcy wykradają dane z telefonu?

Sieć 5G – najistotniejsze możliwości
Z założenia sieć 5G powstała po to, by umożliwić łączność miliardom urządzeń na całym świecie. Ta łączność ma być nie tylko zdecydowanie szybsza, ale również niczym nie zakłócona, a przy tym dająca wiele innowacyjnych, nie spotykanych dotychczas możliwości. Nowatorska sieć 5G ma bazować przede wszystkim na:
– umożliwieniu masowej łączności pomiędzy poszczególnymi urządzeniami,
– niezawodną łączność o stosunkowo niewielkich opóźnieniach,
– wysokiej jakości bezprzewodowej transmisji.

5G a smartfony

Skoro 5G powoli staje się standardem i zapewne wyprze LTE z czasem, warto sprawdzić czy nasz smartfon ma możliwość pracy na tej częstotliwości sieci. Telefon z 5G zapewni Ci szybki i niezawodny Internet niezależnie od miejsca i warunków w jakich przebywasz. To bardzo ważne w czasach, w których smartfony służą nam już nie tylko do wykonywania połączeń, ale również do oglądania filmów i seriali, śledzenia wiadomości czy do zdalnej pracy i nauki. Skoro smartfon zastąpił nam w części komputer – upewnijmy się, czy będziemy mogli korzystać z szybszego internetu. Przykładowo u producenta Apple, modele iPhone, które mogą współpracować z 5G, to: iPhone 12 i iPhone 13.

Tekst powstał przy współpracy z: AppleHome.pl – Serwis Apple – Warszawa, Wola

One thought on “Co warto wiedzieć o sieci 5G?

Dodaj komentarz