Odkryj nową jakość dzięki komorom temperaturowym i klimatycznym

Komory temperaturowe i klimatyczne to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i nauki. Aby sprostać wymaganiom klientów, firma ACS stworzyła serię komór o nazwie DiscoveryMy, które wyróżniają się niezawodnością, wysoką jakością oraz intuicyjną obsługą.

Nowa, ulepszona konstrukcja

Komory temperaturowe to urządzenia laboratoryjne, które służą do kontrolowania i utrzymywania stałej temperatury wewnątrz urządzenia. Komory te są zazwyczaj izolowane od otoczenia za pomocą specjalnej izolacji termicznej, co pozwala na precyzyjne kontrolowanie temperatury i osiąganie stałych warunków cieplnych.

Komory temperaturowe mogą pracować w różnych zakresach temperatur, zależnie od przeznaczenia i potrzeb użytkownika. Urządzenia te mogą być stosowane w wielu branżach, takich jak testowanie wytrzymałości materiałów, badanie wpływu temperatury na właściwości chemiczne, a także do przechowywania próbek w stałych warunkach termicznych.

Konsekwencją prac projektowych nad naszą komorą temperaturową było skonstruowanie nowych drzwi zapewniających łatwy dostęp do próbek oraz delikatne zamykanie za pomocą zamków elektromagnetycznych lub mechanicznych. Ponadto, powstała nowa konstrukcja komory ułatwiająca dostęp do podzespołów, co zwiększa wydajność prac konserwacyjnych.

Małe zmiany, wielka różnica

W nowych komorach zastosowano wymienniki ciepła, które polepszają sprawność i osiągi urządzeń. Dzięki temu urządzenia są bardziej efektywne. Nowy typ generatora pary o większej żywotności i odporności na złej jakości wodę umożliwia uzyskanie jeszcze lepszej dokładności w regulowaniu wilgotności.

Nowe komory wyposażono w nowe kompresory, co obniżyło hałas w większości komór o ponad 5dB. Zastosowano także nowe czynniki chłodnicze o niskich ekwiwalentach CO2, co spełnia współczesne wymagania dotyczące ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Nowy panel sterowania z interfejsem MyKratos zapewnia użytkownikom łatwiejszą obsługę urządzeń. Firma ACS stworzyła również zdalną platformę wsparcia klienta MyAngel, co pozwala na skuteczniejsze rozwiązywanie problemów związanych z użytkowaniem komór.

Szczegółowa oferta komór

W ofercie firmy ACS znajdują się komory temperaturowe i klimatyczne w różnych wersjach. Komory z typoszeregu DiscoveryMy oferują zakres temperatur od -40°C (układ jednostopniowy) oraz -75°C (układ kaskadowy) do +180°C lub 220°C, a pojemność wynosi od 16l do 2000l. W komorach klimatycznych regulacja wilgotności względnej odbywa się w zakresie od 10% do 98%. Komory temperaturowe gwarantują jednorodność osiąganych parametrów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą unowocześnionych komór temperaturowych: gwarantujemy wieloletnią satysfakcję z użytkowania urządzenia!