Kupujemy telefon – lepiej Android czy iOS?

Konkurencja między telefonami trwa od lat. Jednak między Androidem a iOS jest zawzięta naprawdę mocno. To dwa najpopularniejsze mobilne systemy, które podbijają rynek. Dwa dominujące propozycje przy zakupie smartfona. Android jak iOS mają swoich zwolenników.

Porównanie Android vs iOS

Porównywać można dużo tych dwóch systemów:

  • ceny urządzeń,
  • niezawodność,
  • dostępność aplikacji,
  • aktualizacja,
  • zabezpieczeń systemu,
  • płynna praca.

Smartfony z Androidem nie różnią się iOS aż tak bardzo

Żaden z nich nas nie zawiedzie, jeśli porównamy smartfona Samsung czy iPhone’a nie zauważymy praktycznie żadnej różnicy w działaniu. Specyfikacje tych dwóch urządzeń, które znajdziemy w artykule technologicznym na portalu https://www.codzienne.pl/, jasno dają nam do zrozumienia, że pozwolą na długie użytkowanie. Ceny urządzeń nowych z iOS wahają się od 2000 do 4000 zł natomiast Android gdzie taki zadowalający smartfon kupimy już w granicach od 1300 do 1500 zł.

Android

System operacyjny który stworzył Google. Android od samego początku miał być uniwersalny. Dostępność Androida jest coraz większa stosuje się go w drogich jak i tych tańszych sprzętach. Jego stała aktualizacja pozwala  zwiększyć wydajność pracy. Android daje nam możliwości dostosowania urządzenia pod siebie. Użytkownik ma możliwość zmiany wyglądu ekranu, może rozmieszczać ikonki jak chce. Android wykorzystywany w wielu smartfonach jak i innych urządzeniach mobilnych.

W samsungach zainstalowany w nich android pozwala na dopasowanie funkcji i wyglądu do indywidualnych potrzeb. W systemie Android aplikacje, a zdecydowanie większość można pobrać za darmo. Smartfony z androidem są tańsze niż z iOS. Android jest bardziej popularny z tego względu, że jest po prostu bardziej dostępny w innych urządzeniach.

iOS

Obsługuje niewielką ilość urządzeń, którą produkuje Apple. System Apple jest prosty w obsłudze. Pobrane aplikacje zaraz pokazują się na pulpicie oraz posiada prosty układ menu. iOS to system zamknięty i jest ograniczony do kilku modeli telefonów.

Apple stawia na własne rozwiązania

W iOS wykorzystywany jest we wszystkich iPhone’y iPady a większość programów do ściągnięcia są płatne. Telefony takie jak iPhone’y to przede wszystkim urządzenia z górnej półki z wysoką wydajnością. Niwątpliwie jego podzespoły są wysokiej jakości, no i dobrej specyfikacji .

Czy wybrać Android czy iOS nie ma konkretnej odpowiedzi jaki wybrać, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Gdy stoisz przed kupnem smartfona lub tableta, a do wyboru masz Android czy iOS to sam musisz zdecydować. To nie jest łatwa decyzja, oferty obecnie co do dostępnych urządzeń są naprawdę szerokie, dlatego musimy wiedzieć jakie kto ma potrzeby.