Korzystam z Google w Telefonie – Zobacz Jak Zmieniły Się Aplikacje

Nawet w technologii wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem. Dlatego uprawnienia aplikacji do innych funkcji telefonu czy tabletu są objęte prawem. Google pomyślał jak wprowadzić automatyczną zmianę uprawnień na telefonach i tabletach z systemem Android. Zobacz co proponuje nowa Usługa Play – Play Protect. Z czym wiąże się to nowe rozwiązanie?

Uprawnienia zainstalowanych aplikacji

Uprawnienia w aplikacjach są różne ale czy do końca zgodne z najnowszym prawem? Google zabiera się za oczyszczanie swojego oprogramowania na telefony komórkowe i smartfony. Usługi Play są zazwyczaj fabrycznie wplecione w zestaw aplikacji, które używamy w telefonach, wymagają uaktualnienia i Google zapewnia, że niedługo takie nastąpi. Nowością będzie uaktualnianie w tle, które wykluczy konieczność posiadania uprawnień dla aplikacji, szczególnie tych rzadko używanych a wbudowanych w system Android.

Zabezpieczenie aplikacji to podstawa sprawnego działania systemu Android. Usługi Play są w niego wplecione fabrycznie. Google wprowadza nowy mechanizm Play Protect, który ma wprowadzić aktualizacje w tle. W ten sposób bezpieczeństwo ma być zwiększane w sposób cykliczny. Co jakiś czas, automatycznie odbędzie się sprawdzanie, modyfikowanie i instalowanie uprawnień aplikacji na telefonie bądź tablecie grom.

O Play Protect

Play Protect sama nada uprawnienia aplikacjom, a tym niepotrzebnym będzie mogła te uprawnienia zabrać. To oznacza, że dawno nieużywane programy stracą uprawnienia do korzystania z pamięci, aparatu, mikrofonu, funkcji telefonu czy kontaktów. W ten sposób aplikacje będą wysyłały komunikat z prośbą o przyznanie ponownego dostępu do wyżej wymienionych zasobów telefonu z Androidem. Użytkownik zaoszczędzi bardzo dużo czasu i energii dzięki temu, że Play Protect automatycznie wyłączy uprawnienia aplikacjom, których dawno nie używał.

Nowości w Google zawsze zwiastują lepsze funkcjonowanie urządzeń dla użytkowników. Tym razem mają zastępować żmudne wyłączanie niepotrzebnych aplikacji. Play Protect będzie automatycznie wyłączał te aplikacje, które dawno nie były przez nas używane.

Źródło: www.newsinfo.pl