W jakich sytuacjach statystycznie pęka nam ekran telefonu?

Wielu doświadczyło tego kłopotliwego momentu podnoszenia smartfona z ziemi, po niefortunnym upadku i odkrycia pęknięcia na ekranie. Motorola twierdzi, że 50% światowej populacji doświadczyło tego przynajmniej raz w życiu.

65% mieszkańców Indii w pewnym momencie pękł ekran ich telefonu komórkowego, co czyni ten azjatycki kraj liderem w tego typu wypadkach. Na drugim biegunie znajdują się Stany Zjednoczone: tylko 34% Amerykanów znalazło się w takiej sytuacji.

Innym faktem jest to, że większość ekranów nie jest automatycznie naprawiana po wypadku. 42% poszkodowanych twierdzi, że głównym powodem jest cena naprawy telefonu.

Jak rozbić ekrany naszych smartfonów? W 50% przypadków, według badań Motoroli dzieje się tak, gdy urządzenie wypadnie z rąk właściciela. 32% przez wysunięcie się z kieszeni i uderzenie o podłogę. 27% wypadków jest spowodowanych upadkiem, gdy użytkownik wstaje i trzyma telefon na kolanach.

Samodzielna naprawa uszkodzonych ekranów telefonów komórkowych, bliżej domu

7% wypadków zdarza się podczas robienia selfie, postawa nie zawsze jest wygodna, a czasami smartfon spada na ziemię z irytującym skutkiem. Z drugiej strony, 5% właścicieli, stłukło ekran rzucając w kogoś urządzeniem.

Podczas gdy w Indiach 17% respondentów wolałoby ujawnić sekret w mediach społecznościowych niż zepsuć swój telefon, w Brazylii tylko 3% byłoby skłonnych ujawnić prywatną wiadomość w zamian za uniknięcie pęknięcia smartfona.