Nowy iPhone już w marcu?

Rosną plotki, że Apple wypuści w tym roku nowego taniego iPhone’a.
W styczniu Bloomberg twierdziło, że masowa produkcja telefonu rozpocznie się w lutym.
Teraz strona z plotkami iPhone-Ticker. de twierdzi, że Apple zorganizuje konferencję prasową pod koniec miesiąca, we wtorek 31 marca.
Tam pokażą domniemany telefon, który podobno trafi do sprzedaży 3 kwietnia, jak podają źródła.

Od SE do 9
Zdania pokrywają się z wcześniejszymi plotkami, które słyszeliśmy o kontynuacji mniejszego modelu iPhone’a SE
Kontynuacja została nazwana zarówno dla iPhone’a SE 2, jak i iPhone’a 9, ale okaże się, jaka będzie ostateczna nazwa.

Jak tani?
Znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wcześniej twierdził, że nadchodzący niedrogi model może uzyskać cenę początkową 399 dolarów.

W jakich sytuacjach statystycznie pęka nam ekran telefonu?

Specyfikacje.
Co do tego, czego można oczekiwać od specyfikacji, twierdzenia Bloomberg są zgodne z tym, co zostało ogłoszone wcześniej.
Będzie miał wygląd iPhone’a 8 (dlatego wielu uważa, że nazwą go iPhone 9), to znaczy, zaokrąglone krawędzie i ekran o przekątnej 4, 7 cala. Oryginalny iPhone SE miał 4 cale. Wyposażony jest w czujnik Touch ID wbudowany w przycisk Home. Będzie miał ten sam procesor A13, co iPhone 11. Z tyłu będzie wyposażony w jeden aparat. Jeszcze się okaże, kiedy dokładnie pojawi się ten nowy tani model.
Przez ostatnie dwa lata Apple publikowało komunikat prasowy w ostatnim tygodniu marca, w poprzednich latach było to jednak na początku miesiąca.
Jeśli wydarzenie zostanie ogłoszone na koniec marca, jak twierdzi iPhone-Ticker, zaproszenia zostaną wysłane do wybranej prasy w połowie marca.

Jeszcze kilka rzeczy …
Według MacRumors, oprócz nowego, taniego iPhone’a, podobno Apple opublikuje następujące informacje w pierwszej połowie 2020 roku:
Nowy iPad Pro z potrójnym aparatem, nowe modele MacBook Pro i MacBook Air, a może nowe słuchawki bezprzewodowe, układ śledzący „Apple Tag” i mała bezprzewodowa podstawka ładująca.